Kompletowanie szkolnej wyprawki – o czym warto pamiętać

Jak o niczym nie zapomnieć, a przy okazji nie zbankrutować?

Sierpień i wrzesień to dla wielu rodziców ciężki czas, w którym muszą kupić swoim dzieciom wyprawkę szkolną. Podręczniki, tornistry, stroje na wf, buty na zmianę, materiały na plastykę, przeróżne artykuły papiernicze itp., potrafią być dość dużym obciążeniem domowego budżetu. W jaki sposób kompletować dziecięce wyprawki, żeby mieć pewność, że o niczym się nie zapomniało, a jednocześnie nie wydać więcej, niż to konieczne? Zacznij od stworzenia dokładnej listy, na której zapiszesz wszystko, czego będzie potrzebować twój maluch. Uwzględnij długopisy, nożyczki, wszystkie zeszyty, podręczniki i zbiory zadań, buty na zmianę, śniadaniówkę, worek na buty i inne tego typu produkty. Kiedy będziesz wpisywać na listę podręczniki, zaznacz sobie, które książki dziecko musi mieć nowe, a które można kupić w antykwariacie. Przykładowo, Podręczniki do matematyki dla klasy 7, które pomogą Ci zdaćnie musi być nowy. Za to zbiory zadań, dziecko powinno mieć nowe, chyba, że uda ci się znaleźć w antykwariacie nieużywane jeszcze ćwiczenia, które ktoś kupił np. przez przypadek.

Nie zostawiaj szkolnych zakupów na ostatnią chwilę

Większość sklepów robi różnego rodzaju promocje, związane z nadchodzącym rokiem szkolnym. Warto z tych promocji korzystać, jednocześnie nie odkładając zakupów na ostatni moment. Jeżeli rozłożysz kupowanie artykułów szkolnych na dwa lub trzy miesiące, to będą one mniejszym obciążeniem dla budżetu. Nie daj się również zwieść różnym sztuczkom marketingowym. Nie każda promocja jest warta twojej uwagi.

Artykuły papiernicze oraz ubrania, buty i tego typu rzeczy, mogą być przecenione w różnych miesiącach, nie tylko tych związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Jeżeli więc np. znajdziesz dobre buty, worek lub zeszyty na promocji, możesz kupić je wcześniej. Dobrym pomysłem może być również robienie zakupów przez internet. W sklepach internetowych często można znaleźć wiele ciekawych produktów w atrakcyjnych cenach. Artykuły szkolne nie są w tej kwestii wyjątkiem.